Sanal Sınıf Uzaktan Eğitim
Eğitim
Teklif İste Süre Hesapla
Teklif İste

İLK YARDIM TEMEL VE TAZELEME EĞİTİMLERİTüm işyerlerinde “İLKYARDIM EĞİTİMİ SERTİFİKALI” eleman çalıştırılması kanuni bir zorunluluktur.


KİMLER KATILABİLİR ?
 
  - Herkes

Kamu kurum ve kuruluşları dahil özel kuruluşlarda çalışan az tehlikeli işyeri sınıfına giren kurum ve kuruluşlarda her 20 çalışandan 1 kişinin, tehlikeli kurum ve kuruluşlarda 15 çalışandan 1 kişinin ve çok tehlikeli işyeri sınıfına giren kurum ve kuruluşlarda ise her 10 çalışandan 1 kişinin ilk yardım eğitimi alması mecburidir (Sağlık Bakanlığı 29.07.2015 tarih ve 29249 sayılı İlk Yardım Yönetmeliği).

Sertifikalı İlkyardım Eğitimleri sadece Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış Ruhsatlı İlkyardım Eğitim Merkezleri tarafından verilebilmektedir.  İDEAL İSG, 16.08.2004 tarihi itibari ile Sağlık Bakanlığı onaylı İlkyardım Eğitim Merkezlerimizle eğitimler vermektedir.


EĞİTİM SÜRELERİ

EĞİTİM ADI SÜRESİ
Temel İlkyardım Eğitimi 2 gün ( 16 saat)
Güncelleme İlkyardım Eğitimi 1 gün ( 8 saat)
Standart İlkyardım Eğitimi 5 gün ( 40 saat)

UYGULAMA

Eğitim, işletmeniz Eğitim Salonlarında yada İdeal İlkyardım Eğitim Merkezinde yapılabilmektedir.
• Her bir grup eğitime en fazla katılımcı sayısı 20 kişidir.
• Eğitimler sırasında görsel eğitim malzemeleri kullanılmakta, maketler üzerinde "uygulamalar" yaptırılarak, her konu ile ilgili örnek olaylar aktarılmaktadır.
• Eğitim sonunda Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından sınav yapılmakta ve başarılı olan katılımcılara Sağlık Müdürlüğü onaylı “ilkyardımcı sertifikası” verilmektedir. Verilen sertifika ve ilkyardımcı kimlikleri üç yıl geçerli olmakla birlikte, bu sürenin sonunda yapılacak tazeleme eğitimleri ile süre uzatılabilmektedir.
• Eğitim hafta sonu, hafta içi yada akşam saatleri olmak üzere size uygun saatler için planlanabilecektir.